Economic Calendar by TradingView

Každý zkušený obchodník si je vědom toho, že makroekonomický kalendář je jedním z jeho nejdůležitějších nástrojů. Poskytuje informace o čase zveřejnění ekonomických údajů, což zase poskytuje informaci o tom jak aktivní a likvidní v danou dobu trh bude. Ukazuje také, kdy budou některé trhy uzavřeny kvůli dovolené

Každý kalendář poskytuje podobné informace:

Zobrazuje přesný datum a čas zveřejnění

Úrovně významnosti dat (nejčastěji tři úrovně – nízká, střední, vysoká). I když jde o historické informace, může dát méně zkušené obchodníky příklad důležitých údajů, které mohou s trhem výrazně pohnout.

Informace o typu zpráv a období, které se týká (minulý měsíc, čtvrtletí atd.).

Hodnoty ukazatelů za předchozí období, očekávání analytiků a aktuální hodnota.

Hlavní součástí makroekonomického kalendáře jsou makroekonomické ukazatele. V této skupině jsou údaje o zaměstnanosti (míra nezaměstnanosti, změna zaměstnanosti, růst mezd), údaje o produkci (výroba, služby), údaje o inflaci (spotřebitelská inflace CPI nebo výrobní CPI), zprávy o centrálních bankách (shrnutí zasedání, tiskové konference, Úrokové sazby, projevy centrálních bankéřů), zprávy o svátcích (státní a náboženské svátky a s nimi spojené uzavření konkrétních trhů).

Vzhledem k tomu, že zveřejnění nejdůležitějších údajů způsobuje obvykle vysokou volatilitu a silné, těžko předvídatelné pohyby (někdy několik stovek pips za pár vteřin), vyplatí se být v čase zveřejnění výsledků velmi opatrný. Makroekonomická data jsou hlavních hnacích motorů všech trhů.

Internet nabízí mnoho různých kalendářů. Je složité najít dobrý kalendář, který by zobrazoval nejdůležitější data bez zpoždění. Zveme vás, abyste na stránkách Comparic.com použili ten náš.